OTEVÍRACÍ DOBA NA OBJEDNÁNÍ :-) !

Prací soda - bez obalu

 
 

Uhličitan sodný (Na2CO3) - prášková soda na praní

Bez obalu, cena za 100 g - pouze osobně v obchůdku

Dostupnost Pouze osobně v prodejně (>5 100g)
3,80 Kč / 100g    
Kód produktu 330
Kategorie Ekodrogerie
 

Prací soda je součástí úplně všech pracích prášků, konvenčních i ekologických. Ovšem na rozdíl od konvenčních pracích prášků není prací soda v ekologických pracích prášcích kombinovaná s žádnou dráždivou chemií.

Změkčuje vodu a tím chrání pračku před usazováním vodního kamene. Rozpouští tuk a odstraňuje skvrny z textilu, přidává se na praní a namáčení silně znečištěného prádla (ponožky, pracovní oděvy, ručníky).

Prací soda je jednou ze základních surovin pří výrobě domácího pracího prášku a mýdlového slizu, které patří k nejlevnějším a nejekologičtějším způsobům praní (pokud je použito vhodné mýdlo bez syntetické chemie, parfémů, barviv a palmového oleje).

Použití:

PŘI TVRDÉ VODĚ: Usnadněte si práci a zjistěte si tvrdost vody testovacím páskem. Prací soda nezměkčí všechny druhy tvrdosti vody, v takovém případě doporučujeme tvrdou vodu upravit změkčovačem vody.

NA SKVRNY: Skvrny před praním ošetříme žlučovým mýdlem nebo olivovým mýdlem.

logo bez kola maly – kopie radí:

RECEPT NA PRACÍ PRÁŠEK NA PRANÍ: Smíchejte sodu na praní s najemno nastrouhaným mýdlem na praní nebo s mletým olivovým mýdlem v poměru 4:1 (např. 400 g sody a 100 g mýdla). Pečlivě a opatrně promíchejte, dejte pozor, ať se nenadýcháte sody. Prášek zavřeme do kbelíku s víkem, jinak vysychá. DÁVKOVÁNÍ: přizpůsobte velikosti pračky a množství prádla. Doporučujeme 2 až 3 lžíce na 5 až 6 kg prádla. Pokud budete mít na tmavém prádle po vyprání bílé zbytky prášku, příště uberte dávkování. Pro praní bílého prádla a jako prevenci zašednutí přidáme lžíci PUERu - bělící prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku.

Hmotnost 0.1 kg
Množství 1 kg