OTEVÍRACÍ DOBA NA OBJEDNÁNÍ :-) !

Kyselina citronová - bez obalu

 
 

Kyselina citronová - odstraňovač vodního kamene

Bez obalu, cena za 100 g - pouze osobně v obchůdku

Dostupnost Vyprodáno
14,70 Kč / 100g
Kód produktu 2336
Kategorie Ekodrogerie
Položka byla vyprodána...
 

Zalijete si vodou z rychlovarné konvice kávu nebo čaj a plavou Vám v hrnečku malé bílé kousíčky? Poslední lok je nějaký jiný a křupavý? Pak je Vaše konvice zanesená vodním kamenem, ten se olupuje a sítko konvice jej nemusí zachytit. Stejně tak jsou pod útokem vodního kamene další spotřebiče - myčky, pračky, kávovary. A neubrání se mu ani toaletní mísy, dřezy, vodovodní baterie.

Proti vodnímu kameni by kyselina citronová měla být součástí všech domácností nejen těch ekologických. Je pravda, že ji lze nahradit obyčejným octem, ovšem ten zanechává svůj typický pach a káva s příchutí octu není nic moc. Navíc je kyselina citronová oproti octu šetrnější k plastovým a gumovým částem spotřebičů. Pravidelná údržba spotřebičů přispívá k jejich úspornějšímu provozu.

Použití:

Pračky a myčky: Nasypeme 1 hrnek (cca 200 g) prášku do bubnu prázdné pračky nebo na dno prázdné myčky a spotřebič zapneme na prací/mycí cyklus při teplotě 50-60 °C. Po zahřátí vody spotřebič vypneme a 30 minut necháme působit. Poté program dokončíme včetně proplachu vodou.

Kávovary: 1 lžíci (cca 15 g) rozpustíme v teplé vodě, vlijeme do kávovaru a necháme projít varným cyklem. Poté propláchneme čistou vodou.

Varné konvice: Konvici naplníme vodou, přidáme 1 lžíci (cca 15 g) a přivedeme k varu. Konvici vypneme a necháme cca 30 minut působit. Poté vylejeme a důkladně vypláchneme vodou.

Horký roztok zbylý po čištění spotřebičů můžeme využít na čistění WC i koupelnových a kuchyňských povrchů. Přípravek nepoužívejte na hliníkové nádoby.

Návod na domácí výrobu máchadla: Smícháme 1 l vlažné vody a 150 g kyseliny citronové. Můžeme navonět oblíbenou přírodní silicí. Dávkujeme 30-45 ml dle tvrdosti vody do zásobníku na aviváž.

Přípravek nepoužívejte k čistění hliníkových nádob.

Složení:

100 % kyselina citronová.

Kyselina citrónová bezvodá, jemně granulovaná - potravinářská, E330

Velikost částic: 0,15-0,5 mm

Kvalita balené chemikálie: potravinářská

C3H4(OH).(COOH)3, CAS: 77-92-9, ES: 201-069-1

Ideální pomocník pro odstranění vodního kamene: večer aplikujete rano máte čisto - stejný účinek jako ocet, ale nezapáchá!

Do potravin jako okyselovadlo nebo konzervant.

logo bez kola maly – kopie radí:

Na rovné plochy jako jsou dlaždice nebo na vodovodní baterie můžete použít octový čistit s rozprašovačem. S lehčím nánosem vodního kamene si hravě poradí.

Hmotnost 0.1 kg